CRICKET RESULTS

For Team:
1st v TGS

LOSS
Trinity Grammar School Sports Grounds
GGS 150 def. by TGS 247
Best players: M Lord- 47 not out  
Sunday 14 October
 
1st v BGS

WIN
GGS Main Oval
GGS 174 def. BGS 146
Best players: T Barter- 4 for 27  M Hatzoglou- 46 runs  Mitchell- 2 for 9  Lord- 32 runs
Saturday 24 March
 
3rd v SKC

DRAW
Yarra Bend Park McCutcheon Oval
GGS 103 drew with SKC 5 for 50
Best players: J Green- 23 runs  L Giusti- 22 runs  J Randall- 2 for 8  E Carr- 2 for 14
Saturday 24 March
 
4th v SKC Bl

DRAW
Yarra Bend Park Olney Oval
GGS 74 drew with SKC 4 for 25
Best players: W Anderson- 30 runs  S Wells- 17 runs  N Armytage- 3 for 12  
Saturday 24 March
 
10A v BGS

NO RESULT
GGS Perry Oval
Cancelled due to rain
Best players:
Saturday 24 March
 
8B1 v SKC

NO RESULT
GGS Chapel Oval
Cancelled due to rain
Best players:
Saturday 24 March
 
8C2 v WCS

WIN
GGS Biddlecombe Oval
Cancelled due to rain
Best players:
Saturday 24 March
 
7B2 v CY

NO RESULT
GGS Baths Oval
Cancelled due to rain
Best players:
Saturday 24 March
 
1st v BGS

IN PROGRESS
GGS Main Oval
GGS 2 for 23 chasing 146
Best players:
Friday 23 March
 
8B1 v GC

LOSS
Geelong College Middle School Oval
GGS 8 for 72 def. by TGC 6 for 103
Best players: G McCullogh- 25 not out  J McEachern- 17 runs  E Phillipson- 3 for 11  T Brown- 1 for 6
Wednesday 21 March
 
8C2 v GC

NO RESULT
Geelong College Middle School Oval
Match washed out
Best players:
Wednesday 21 March
 
7B2 v GC

NO RESULT
Geelong College Middle School Oval
Match was washed out
Best players:
Wednesday 21 March
 

UPCOMING FIXTURES

For Team:
1st - Training (9:00am)
Saturday 20 October 09:00
GGS Chapel Oval Melway: 432 K7 Map
3rd - Training (9:00am)
Saturday 20 October 09:00
GGS Biddlecombe 1 Melway: 432 K6 Map
8B - No Training
Saturday 20 October
7B - No Training
Saturday 20 October
5/6 - Woolworths T20 (9:00am)
Tuesday 23 October 09:00
South Barwon Reserve Leaves Bus Bay at: 8.30 am To: South Barwon Reserve Melway: 466 A1 Map
8C - GISSA Carnival (1:30pm)
Wednesday 24 October 13:30
GGS Biddlecombe Oval Melway: 432 K7 Map
1st v MGS (10:00am)
Saturday 27 October 10:00
Melbourne Grammar School Todd Road Sports Grounds Leaves Bus Bay at: 8.00 am To: Melbourne Grammar Flack Park Melway: 56 G2 Map
8A - Woolworths T20 (9:00am)
Tuesday 30 October 09:00
South Barwon Reserve Leaves Bus Bay at: 8.30 am To: Sourth Barwon Reserve Melway: 466 A1 Map
7A - Woolworths T20 (9:00am)
Tuesday 30 October 09:00
South Barwon Reserve Leaves Bus Bay at: 8.30 am To: Sourth Barwon Reserve Melway: 466 A1 Map
8B v GC (3:15pm)
Wednesday 31 October 15:15
Geelong College Junior Campus Aberdeen Street Leaves Bus Bay at: 2.00 pm To: Geelong College Middle School Melway: 451 D3 Map
8C - GISSA Carnival (1:30pm)
Wednesday 31 October 13:30
GGS Biddlecombe Oval Melway: 432 K7 Map
7B v GC (3:15pm)
Wednesday 31 October 15:15
Geelong College Junior Campus Aberdeen Street Leaves Bus Bay at: 2.00 pm To: Geelong College Middle School Melway: 451 D3 Map
1st v GC (10:00am)
Saturday 3 November 10:00
GGS Main Oval Melway: 432 K7 Map
3rd v GC (10:00am)
Saturday 3 November 10:00
GGS Perry Oval Melway: 432 K7 Map
10A - Woolworths T20 (9:00am)
Wednesday 7 November 09:00
South Barwon Reserve Leaves Bus Bay at: 8.30 am To: Sourth Barwon Reserve Melway: 466 A1 Map
8C - GISSA Carnival (1:30pm)
Wednesday 7 November 13:30
GGS Biddlecombe Oval Melway: 432 K7 Map
1st v MENT (10:00am)
Saturday 10 November 10:00
Mentone Grammar School Oval Leaves Bus Bay at: 7.15 am To: Mentone Grammar Melway: 87 A7 Map
3rd v SKC (9:00am)
Saturday 10 November 09:00
GGS Perry Oval Melway: 432 K7 Map
8B2 v CWH (9:00am)
Saturday 10 November 09:00
GGS Chapel Oval Melway: 432 K7 Map
8C2 v GC (9:00am)
Saturday 10 November 09:00
GGS Biddlecombe 1 Melway: 432 K6 Map
7B v GC (9:00am)
Saturday 10 November 09:00
GGS Baths Oval Melway: 432 K7 Map
8B v GC (3:15pm)
Wednesday 14 November 15:15
Geelong College Junior Campus Aberdeen Street Leaves Bus Bay at: 2.00 pm To: Geelong College Middle School Melway: 451 D3 Map
8C - GISSA Carnival (1:30pm)
Wednesday 14 November 13:30
GGS Biddlecombe Oval Melway: 432 K7 Map
7B v GC (3:15pm)
Wednesday 14 November 15:15
Geelong College Junior Campus Aberdeen Street Leaves Bus Bay at: 2.00 pm To: Geelong College Middle School Melway: 451 D3 Map
1st v MGS (10:00am)
Saturday 17 November 10:00
GGS Main Oval Melway: 432 K7 Map
3rd v HY (10:00am)
Saturday 17 November 10:00
GGS Perry Oval Melway: 432 K7 Map
8B2 v WC (9:00am)
Saturday 17 November 09:00
GGS Chapel Oval Melway: 432 K7 Map
8C v SC (9:00am)
Saturday 17 November 09:00
GGS Biddlecombe 1 Melway: 432 K6 Map
7B v SC Blue (9:00am)
Saturday 17 November 09:00
GGS Baths Oval Melway: 432 K7 Map
8C - GISSA Carnival (1:30pm)
Wednesday 21 November 13:30
GGS Biddlecombe Oval Melway: 432 K7 Map
1st v BGS (10:00am)
Saturday 24 November 10:00
Brighton Grammar School Brighton Campus Leaves Bus Bay at: 7.15 am To: Brighton Grammar School Melway: 67 D10 Map
3rd v SC Red (9:00am)
Saturday 24 November 09:00
GGS Perry Oval Melway: 432 K7 Map
8B2 - Bye
Saturday 24 November
8C2 - Bye
Saturday 24 November
7B v CWH (9:00am)
Saturday 24 November 09:00
GGS Chapel Oval Melway: 432 K7 Map
1st v WC (10:00am)
Saturday 1 December 10:00
GGS Main Oval Melway: 432 K7 Map
3rd v SKC (9:00am)
Saturday 1 December 09:00
St Kevins College Main Oval Melway: 59 B2 Map
8B2 - Bye
Saturday 1 December
8C2 - Bye
Saturday 1 December